A nevem: Takács Csatár. Az 56-os forradalom kellős közepén szült meg az édesanyám. A születésem időpontja már meghatározta későbbi hitvallásomat, miszerint mindig az igazság oldalán kell hogy álljak.
A forradalom után számos családtagom elmenekült, akiknek a keresése kitöltötte az egész gyermekkoromat. Az első megoldott ügyem 12 éves koromban történt, mikor az unokahúgom elveszett a városunkhoz közeli erdőben. Ekkor döntöttem el, hogy bármi legyen is biztos, hogy nyomozó válik majd belőlem. Miután ezt eldöntöttem, semmi nem tarthatott vissza, mindent megtettem annak érdekében, hogy nyomozó lehessek, például nagyon odafigyeltem arra, hogy megfelelő fizikai kondícióba legyek, amit még a mai napig is fontosnak tartok. A legszörnyűbb dolog az életemben, amiről a mai napig nagyon fáj beszélni, 30 éves koromban történt, amikor a szerelmemet belekeverték az egyik bűnügyembe és azzal álltak rajtam bosszút, hogy elvették őt tőlem. Ez megváltoztatta az egész életemet. Tudtam, hogy többé nem leszek szerelmes, a munkámat is otthagytam és évekbe telt míg összeszedtem magam. 5 évvel később egy rejtélyes bűnügy miatt visszahívtak a munkámhoz. Ezután már minden energiámat csak a bűnesetek megoldására fordítottam. Olyannyira belehabarodtam a munkámba, hogy minden megoldott bűnügyem után az alkaromra tetováltam egy pöttyöt. Egész eddigi életem során aligha voltak barátaim, de a családom és a kutyám, Rex nagyon közel állnak a szívemhez. Rexet a közeli állatmenhelyről hoztam el, ahova fiatal koromban gyakran jártam önkénteskedni. Minden évben egyszer egy hetet arra fordítok, hogy számomra ismeretlen kultúrákat és helyeket fedezzek fel, mert fontosnak tartom az ismereteim bővítését és olykor-olykor ezek segíthetnek egy bűneset meg-oldásában.
A nyomozás nekem nem a munkát jelenti, hanem egy hobbit és hivatást és soha nem tudtam és nem is fogok tudni mást csinálni ezen kívül.
A bűnöm: Minden este bűntudat tölt el amiatt, hogy a feleségemet megölték. De igazából ez miattam történt. Este volt és pont lezártam egy ügyet, amely egy maffiózó gyermekével volt kapcsolatos. Lelepleztem őt, és ezért halálra ítélték. Mikor hazaértem a feleségemet, Annát, holtan találtam egy üzenettel a kezében: "Elvetted tőlem a fiam, ezért én is elvettem tőled a feleséged." Ha nem lepleztem volna le azt a fiút, a feleségem még ma is élne.

This comment has been removed by the author.
ReplyDeleteMilyen név az hogy Csatár?
ReplyDelete