Dr. Szőke Brigitta vagyok.
1986 nyarán születtem
Budapesten. Középosztálybeli szülők gyermeke vagyok. Édesanyám az óvónői pályát választotta.
Szigorú és pedáns családanyaként nevelt engem. Szerette a hivatását. Sokat mesélt a munkahelyéről a „kis törpékről”
ahogy ő nevezte a gyerekeket. Nagy türelemmel és odaadással tanítgatta őket.
Édesapám komoly szakmai rálátással és nagy kézügyességgel rendelkező építőipari
munkásként dolgozott. Munkája nehézségéből fakadóan erősen megromlott az
egészségi állapota. A hosszú évek során belélegzett por és vegyszerek komoly
légúti- és tüdőelváltozást okoztak. Hosszantartó küzdelmes betegség után
elvesztettük.
Szenvedését látva
fogalmazódott meg bennem az elhatározás, hogy az orvosi pályát választom. A
zene és a tánc szeretete sokáig a ritmikus gimnasztika felé vezetett. Hosszú
ideig sikeresen versenyeztem szabadidős kategóriában. Döntenem kellett a sport
és a tanulás között. A hivatást választottam. Középiskolai tanulmányaim befejezése után,
egyetemi éveimet a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen általános orvosi szakon
(summa cum laude) minősítéssel végeztem. Szakmai tapasztalataimat több megyei
kórházban a sebészeti és a belgyógyászati osztályon eltöltött idővel alapoztam
meg. Azt a kevés szabadidőmet, ami feszített tempójú munkavitelemből adódóan marad,
az állatok határtalan szeretete tölti ki. Mindig vár otthon imádott kedvencem,
Samu névre hallgató beagle keverék kiskutya. Önzetlen és tiszta rajongása
teljes boldogsággal tölt el.
A gyógyítással eltöltött évek alatt, nagy
mennyiségű fájdalommal és szenvedéssel találkozom. Ebből fakadóan teljes
mértékben egyetértek az orvosi körökben elhíresült mondással, miszerint: „Nem a
betegséget, hanem az embert kell gyógyítani”.
Bűn:
Néhány évvel ezelőtt egy
közlekedési baleset mellett hajtottam el az autómmal.
A kanyarban megcsúszott
és fának ütközött egy sofőr a furgonjával. Visszamentem, hogy megvizsgáljam, szenvedett-e
sérüléseket, és segítséget hívjak, ha kell.
Semmilyen kül sérelmi
nyomot nem találtam rajta. Mondtam neki, hogy hívok mentőt, beviszik egy teljes
körű kivizsgálásra. Nagyon agresszíven és elutasítóan közölte, hogy nem akar
kórházba kerülni, és az autója is működik, nem tört össze annyira. Késésben is
voltam, a férfi nagyon erőszakos is volt, nem erőltettem a dolgot annyira, mint
kellett volna.
Később halottam orvos
kollegáimtól, hogy meghalt egy ember, aki autóbalesetet szenvedett és nem volt
sérülés rajta, ellenben belső zúzódásokat szenvedett. A lelkiismeretem azóta
sem hagy nyugodni. Ha jobban meggyőzöm a sofőrt hogy a vizsgálatokra szükség
van, talán még ma is élne. Soha nem beszéltem erről senkinek. Ez a teher életem
végéig elkísér majd.
No comments:
Post a Comment