Szüleim korán meghaltak
ezért nagybátyám nevelt fel. A mezőn éltünk egy házban hatalmas krumplifölddel
és ültetvénnyel. Amikor János meghalt, államosítani kellett a nagy ültetvényt
és csak a krumpliföldem maradt meg. Azóta én termelem a saját krumplim és
árulom a közértben.
Van egy vizsla kutyám akit Lajkának hívnak. A kedvenc vasvillám Szergej és ahova tudom
magammal viszem. Evvel zavarom el a cserkészeket, árusokat, szomszédokat, és
fenyegetem a kapitalistákat.
A krumpli
számomra az élet. Mindig is szerettem a főtt krumplit, rakott krumplit, sült
krumplit, krumplipürét, krumplilevest, paprikáskrumplit, krumplistésztát.
Szerintem ez
egy zseniális zöldség ezért ennek a termesztésének szenteltem az életem.
A régi
szomszédom Lajos mindig is irigy volt a krumplimra és többször is megpróbálta
ellopni,
Egyszer
viszont rajtakaptam és megbeszéltük a dolgot.
Aztán leszúrtam
a vasvillámmal.
A forradalom
idején elloptam a Sztálin szobor egy darabját ami azóta is a legféltettebb
kincsem.
Példaképeim
Sztálin, Marx, Lenin.
A Szovjetúnióban
töltött évek alatt megtanultam puskát használni és megfelelő katonai kiképzést
kaptam. Nem szeretem a kapitalistákat, egyszer egy nagy kapitalista iparmágnás
megpróbált megöletni mert megtudhatta hogy én öltem meg Lajost.
Rámküldött
egy bérgyilkost.
Este volt és
kopogtak az ajtómon. Kinyitottam a reteszeket majd ajtót nyitottam. Egy ember
volt símaszkkal, és megszúrta a lábam egy bicskával.
Én gyorsan
kivettem a lábamból és belédöftem, majd amíg ezt ő felismerte megragadtam a
disznóperzselőt és megégettem vele. Miközben ezeket mind átélte, én megragattam
Szergejt, de mire odajutottam már talpon volt és újra rámtámadt bicskájával,
ezúttal megvágott kétszer mielőtt bejött Lajka és elharapta az achilles ínét.
Ekkor tudtam leszúrni.
Következő
héten megtudtam ki volt emögött, és biztosra vettem hogy mikor legközelebb az
én krupmlimból eszik ne élje túl.
Én vagyok
Kolompár József, a tisztességes földműves.

Tetszik a szakálla.:)
ReplyDeleteKöszönöm, évtizedek óta növesztem!
Delete