Saturday, December 7, 2019

Bokszoló

Görbe László vagyok.
Surman László boksztanítványa, kiskoromban ismerkedtem meg a bokszolással. Először csak hobby volt, de egyre jobban érdeklődtem iránta.
A suliban folyton bántottak a testsúlyom miatt, mivel nem voltam egy sportos gyerek. Édesapám hivatásos bokszoló volt a 70-90-es évekig, majd visszavonult. Sok pénzt keresett, gazdagok voltunk, de sose kényeztettek el engem. Édesanyám óvónő volt. Sajnos egy nap, mikor éppen a bevásárlást intézte két fickó rátámadott, és megölték az utcán. Azon a napon megfogadtam, hogy bosszút állok és megfizetnek tetteikért. Apámat nagyon megviselte anyám halála, elkezdett inni. nem volt olyan nap, mikor nem részegült volna le. Nagyszüleimet nem ismerhettem, mert meghaltak a II.Világháborúban. Ez a korszak nagyon megviselte bokszolói karrieremet. Elég mélyre süllyedtem.24 évesen megismerkedtem a prostituáltakkal, a drogokkal, és az alkohol hatásaival is.
Szerencsére a előbbi kettőre nem függtem rá és kitudtam szabadulni, eme ördögi körből.
Sajnos az alkoholról még nem igazán sikerült leszoknom, és ez eléggé megnehezíti bokszolói karrieremet. Az állóképességem, már nem a régi, amikor kezdtem a bokszolást nagyon jó voltam, de már sajnos nem vagyok a régi.
16 évesen volt első fél-profi mérkőzésem, amit K.O.-val sikeresen megnyertem. Ellenfelemet a harmadik körben földre küldtem és nem tudott felkelni a padlóról. Azóta jól megy a sorom, a szerelem még nem talált rám, de remélem rám fog találni a közel jövőben. Még pár év és ki öregszem a szakmámból, és akkor már csak edzőként fogok tevékenykedni. Szeretném a gyerekeimet tanítani, ha nem is bokszolói pályán helyezkednének el, akkor, legalább meg tudják védeni önmagukat.
Gyerekeimnek mindent meg fogok adni, de nem kényeztetem el őket.

Bűnöm, amiért kinyírnak: Egy boksz mérkőzésen a kesztyűm keményítésére kavicsokat használtam. Ezzel súlyosabb sérüléseket okoztam ellenfelemnek. A meccset leállították, mert az ellenfelem már nem látott a baloldali szemére. Így megnyertem a mérkőzést, de a csalás sose derült ki, viszont az ellenfelem megtudta. Később kiderült, hogy megvakult a bal szemére.

3 comments:

  1. Ezért nem kell bevásárolni, TERMELNI kell!!
    A mai fiatalok nem tudják milyen az igazi földműves élet!

    ReplyDelete